CVIČENÍ - videa, plány, tipy, rady


SLEDUJTE TAKÉ YOUTUBE KANÁL SE CVIČEBNÍMI VIDEI:

https://www.youtube.com/user/MARTA9413/videos


Odporová guma theraband je skvělým pomocníkem při jakémkoliv druhu cvičení. Tentokrát vám ve videu níže představuji pár tipů, jak gumu zapojit do posilovacích cviků.

Máte doma odporovou a neví co s ní cvičit? Níže naleznete video s tipy na cviky s therabandem, zaměřené na mobilitu (pohyblivost) kloubů. Lze tyto cvičit zařadit i do rozcvičky a tím si tak hezky zpestříte cvičební plán :-)

Dostatečná mobilita ("rozpohybování") a zároveň stabilita je důležitá v oblasti lopatek a ramen především z důvodu prevence před zraněním a bolestmi zad. Problémy v oblasti lopatek a ramen mohou úzce souviset s nepříjemnými pocity v horní části zad, hrudníku a dokonce i hlavy.

Cvičení YTWL je označeno podle pohybu paží, která simulují již zmíněná písmena. Prospěšnost cvičení je zejména v pohyblivosti ramene. Zvláště při sedavém zaměstnání je oblast ramene fixována a nedostatečně zatížena pohybem do všech možných směrů.

Bolí Vás záda v oblasti beder a kostrče? Nabízím zde video s možnostmi cviků pro uvolnění svalstva této oblasti. Budete potřebovat pouze podložku na cvičení a pár minutek času.

Máte rádi pozici "prkna" a zařazujete ji do svého tréninku? Děláte jedině dobře. Formy podporů jsou velice účinné cviky pro zpevnění svalstva. Zapojením pohybu v kloubech cvik ještě povýšíte na prospěšnější úroveň. Variant je hromada a v tomto videu naleznete tři z nich.