Základ úspěchu: KOMPLEXNOST

07.01.2021

Plánujete si každé cvičení, v případě že se tomu věnujete sami bez dohledu lektora/trenéra?

 Pokud ano -> SUPER! Pokud ne -> ZAČNĚTE! Pokud si se cvičebním plánem nevíte rady, obraťte se na kompetentního odborníka v oblasti pohybu. 

Neustále se setkávám ať už v posilovnách nebo skupinových lekcích, že se pořád jede cvičení ve stylu "teď si hezky izolovaně zacvičíme na ruce a záda a příště se vrhneme na ten náš kritický zadeček a hlavně procvičíme zvlášť ty vysněné buchtičky na břiše"...PROČ? Potřebujete mít vyrýsované jednotlivé části těla bez známky jejich funkčnosti pro běžný život? (určitě někteří odpoví ano...oukej, z nějakého důvodu tomu tak bude). Z důvodu potřeby nějak vypadat je to jistě cesta, ale za účelem normálního fungování pohybového aparátu, hoďte zpátečku.

Při cvičení se zaměřte na komplexní zapojení svalstva a kloubů. Tělo Vám za to poděkuje a odvděčí se formou zdravého bezbolestného stavu. Věnujte se při cvičení více jak jedné či dvěma složkám (rozcvičit - posílit-protáhnout = běžný režim). Zapojte různá cvičení zaměřená na mobilitu, na stabilitu, koordinaci, core, zařaďte rychlostní a explozivní cvičení, plyometrii, relaxační a protahovací cvičení, hrajte si a dělejte cvičení zábavným a ne pouhým splněním lidské a zdravotní potřeby. Při zapojení celého těla do cvičební lekce budete mít na závěr mnohem lepší a vyrovnanější pocit, navíc předejdete pohybovým nestabilitám a odchylkám v držení těla.