CHODIDLO:                     základní stavební kámen

07.01.2021

Posilujeme, běháme, tvarujeme, staráme se o svá záda, aby nebolela atd..ale staráme se dostatečně o svá chodidla?

Téma chodidel se začíná více a více probírat (nejen) u mnohých trenérů a terapeutů a jsem za to moc ráda, protože je to stěžejní část našeho těla, od které se může odvíjet celkový stav našeho těla. Chodidla jsou právě základními stavebními kameny, na kterých stojí celé naše tělo. V případě, že chcete stavět dům, tak si dáte záležet na pevných základech, na kterých se váš vysněný dům nesesype jako domeček z karet. Stejně přemýšlejte i v případě vašeho těla. Pokud nebudete mít stabilní základy, nechtějte super formu pro vaše tělo. 

V případě, že budou při jakémkoliv pohybu nastavena chodidla nevhodným způsobem, odrazí se to na některých dalších částech vašeho těla (bolesti kolen, zad,...). Na chodidla je kladen velký tlak vzhledem k nepoměru plochy chodidla a zbytku těla. Chodidla jsou uzpůsobena pro to, aby mohla tíhu našeho těla nosit, avšak my bychom se o ně měli na oplátku značně starat. Ať už tím, že budeme dbát na jejich nastavení při stoji či při cvičení, omezíme nošení nevhodné obuvi, budeme s nimi pravidelně cvičit nebo nejlépe vše dohromady. 

Cvičení s chodidlem je titěrná prácička, vyžadující dávku trpělivosti, avšak takové vynaložené úsilí se dříve či později příznivě projeví. Navíc nemáte nárok říct, že vám nezbývá na cvičení chodidel čas, protože s nimi můžete cvičit během obvyklých činností dne (při čištění zubů, u počítače, při vaření,...prakticky kdykoliv a kdekoliv)

Rada na závěr: STAREJTE SE O SVÁ CHODIDLA, PODĚKUJE VÁM ZA TO CELÉ VAŠE TĚLO!